Kompletní
svatební
servis
Dokonalý design prostoru
Catering
Barmani
Hotely
Foto & Video
Hudba
Moderování
Tlumočení
Stylista
Ideální make-up
Grafické návrhy pozvánek
Svatební květiny
Svatební prstýnky
Svatební účesy
Hostesky
Květinová výzdoba
Svatební dorty
Limuzíny

Vila Čerych Česká Skalice


Krásné místo s atmosférou reprezentačního sídla dvacátých let minulého století nabízí výjimečnou atmosféru pro výjimečné chvíle. Svatební obřad v historickém objektu Vily Čerych v České Skalici lze pořádat v jakékoliv roční době. Od jara do podzimu v krásné vzrostlé zahradě, v zimních měsících v tzv. pánském pokoji (cca 20 osob) či velké jídelně (do 50 osob). Ke svému „ano“ si sami vyberete místo v zahradě. K nejromantičtějším místům patří altán, prostor u okrasného bazénu či pod schodištěm – vždy s výhledem na Vilu Čerych. Prožijte svůj nejkrásnější den v komorním a jedinečném prostředí po dobu, jakou si sami zvolíte.


 O Vile Čerych


Vila Čerych se svou zahradou patří ke klenotům české předválečné architektury (styl art deco). Rodinné sídlo Čerychů navrhl přední český architekt Otakar Novotný, autor budovy slavného pražského Mánesa nebo obchodního a obytného domu nakladatele Štence v Praze. Dům se měl stát moderním reprezentativním sídlem, a tak byl vysokým společenským nárokům přizpůsoben vzhled vily i jejího okolí.


Rodina Čerychových, která zde od poloviny dvacátých let bydlela, budovu opustila krátce po komunistickém puči v roce 1948. Od té doby byl objekt využíván jako sídlo krajské politické školy Svazu československé mládeže a později jako zdravotnické středisko. Obdobně necitlivým způsobem se minulý režim postaral i o „údržbu“ výjimečné zahrady architekta Josefa Kumpána. Kultivovaná a promyšleně vysazovaná vegetace neúdržbou zplaněla a některé partie parku se proměnily v džungli.


Postupně chátral bazén a rozpadaly se treláže a altány. Růžová zahrada nadobro zmizela.V roce 2001 získala vilu Nadace rozvoje občanské společnosti darem od bratří Čerychů, jimž byl dům s přilehlou zahradou vrácen v restituci.Vzhledem k poslání NROS a přání Ladislava a Jiřího Čerychových se vilastala osvětovým, vzdělávacím a kulturním centrem.Provozovatelem vzdělávacího střediska je občanské sdružení Centrumrozvoje Česká Skalice, které organizuje programy zaměřené na přeshraničníspolupráci, regionální rozvoj, obnovu venkova, profesionalizaci pracovníkůneziskového sektoru a podporu místní kultury. Vila Čerych nabízíprostory pro semináře, konference a reprezentativní akce také jiným organizacím.


K vile neodmyslitelně patří Fond Čerych,replique montre který vznikl v roce 2005 počátečním vkladem Ladislava Čerycha ve výši 3 000 000 korun. V roce 2012 byl finančně podpořen také darem paní Georginy Steinsky ve výši 55 000 CAD (tj. 1 084 959 Kč) a zároveň byl přejmenován na Fond Ladislava Čerycha a Jana a Jiřiny Steinsky-Sehnoutka. Účelem Fondu je podpora rozvoje občanské společnosti a neziskového sektoru v ČR, evropské spolupráce a aktivit v místním a regionálním rozvoji.


Ve vile se také každoročně vyhlašujeCena Ladislava Čerycha – je udělována osobám, které se významně zasloužily o rekonstrukci vily a přilehlé zahrady.Od roku 2004 se ve vile pravidelně konajíSemináře o občanské společnosti, kterých se zúčastnila řada významných osobností českého politického, akademického a společenského života. Aktuální ohlédnutí za semináři o občanské společnosti naleznetezde.


V roce 2010 si vilu Čerych vybral zesnulý bývalý prezident a dramatik Václav Havel k natáčení filmové verze své divadelní hry Odcházení, která se stala jeho posledním uměleckým počinem.


Zažijete pohádkovou atmosféru ...


 Vaše SabinaSabina Kvak / mobil: 420 777 440 553 / email: info { @ } sabinakvak.cz